3 punkty na inaugurację wiosny

05 marca 2023 Relacje

W sobotę 4 marca Iskierka Szczecin pokonała rezerwy Błękitnych Stargard 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu w pierwszej części meczu zdobył Daniel Augusto.

Iskierka przystępowała do tego meczu bez dwóch swoich kontuzjowanych Witolda Klym oraz Jakuba Pożyczki. Do tego, po rekonstrukcji więzadeł, rehabilitację przechodzi Patryk Ortel. W barwach Iskierki okazję do debiutu ligowego mieli zatem Daniel Augusto oraz Dawid Drumlak. Obaj swoją szansę wykorzystali wzorowo.

Do rezerw Błękitnych z pierwszego składu została dołączona praktycznie cała ławka rezerwowych z meczu Błękitni – Gedania i dodatkowo Oliwier Kliś. Spotkanie od początku meczu stało na wysokim 4-ligowym poziomie. Obie jedenastki kreowało sobie sytuacje do strzelenia bramki, gorzej jednak było już ze skutecznością w polu karnym.

W 39 minucie Iskierka wyprowadziła kontrę. Szymon Górski prostopadle zagrał do Dawida Drumlaka, ten okiwał bramkarza gospodarzy i podał do pustej bramki do Daniela Augusto.

Gospodarze próbowali atakować i się odgryzać, ale w tym dniu defensywa Iskierki była świetnie dysponowana.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Iskierka nastawiła się na grę z kontry, a Błękitni nie mieli pomysłu jak rozmontować szczelną obronę szczecinian. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego gospodarze wykonywali rzut wolny z okolic 18 metra od bramki Iskierki. Ale strzał był daleki od ideału.

Mecz zakończył się zwycięstwem szczecińskiego zespołu, który 17 meczach zgromadził 34 punkty i zajmuje wysokie 5 miejsce w tabeli 4 ligi.

Iskierka: Gapiński – Malczewski, Kraśniewicz, Grochowski, Olejnik, Jałoszyński, Augusto (77′ Babą), Drumlak (85′ Jarocha), Sobinek (92′ Gołackie), Izdebskyi, Górski (70′ Michułka)

Autor: dwp