Izdebskyi zostaje z nami

15 lipca 2022 Relacje

🃏 Odkrywamy kolejne karty w talii trenera Jarymowicza. Na kolejny rok w Iskierce Szczecin zostaje Yevhenii Izdebskyi.

Były zawodnik Metalurgu Zaproże, szwedzkiego Kramfors, a w Polsce m.in Hutnika Szczecin będzie dalej reprezentował barwy Iskierki Szczecin.

– „Żenia” to wyjątkowy zawodnik. Umiejętnościami przerasta czwartą ligę. Parę lat temu grał w ekstraklasie ukraińskiej czy w pierwszej lidze szwedzkiej. Bardzo nam pomógł przychodząc do nas w „okręgówce” miał wtedy oferty z innych klubów, a mimo to zdecydował się na Iskierkę – mówi dyrektor klubu Dariusz Pińkowski.

Z ciekawostek Yevhenii w 2016 roku zmienił klub z Metalurg Zaporze na Nowa Kachowka. Kwota transferu opiewał na kwotę 100 tyś.€. Można zatem śmiało powiedzieć, że Izdebskyi jest najdroższym piłkarzem w historii Iskierki Szczecin. Zawodnik z Ukrainy nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z gry w zespole z Prawobrzeża.

– Bardzo mi się podoba w Iskierce. Nie żałuję, że rok temy przyszedłem do tego klubu i bez wątpienia chciałbym zostać tutaj dłużej. Jest rewelacyjna atmosfera w szatni. Do tego klimat w całym klubie dzięki prezesowi i trenerowi jest niesamowity. Zarząd robi wszystko abyśmy mogli się piłkarsko rozwijać i pokazywać z jak najlepszej strony za co bardzo im dziękuję – mówi Żenia.

4 liga w ten sezonie będzie bardzo ciekawa. Iskierka jako beniaminek będzie miała przed sobą trudne zadanie.

– Będzie dużo dobrych zespołów, ale chcielibyśmy pokazać się z dobrej strony i uzyskać dobre wyniki w lidze. Mamy nadzieję, że nasze dobre wyniki zostaną dostrzeżone w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim tak aby wszyscy o nas mówili jako o jednym z najlepszych klubów w województwie – kończy obrońca Iskierki Szczecin.

🇺🇦 Przy okazji nie zapominamy o trudnej sytuacji w jakiej znalazła się ojczyzna „Żeni”. Jego rodzina pozostaje w Chersoniu na terenach okupowanych przez Rosjan. Żenia zawsze możesz na nas liczyć

Autor: dwp