Z kim zagramy w 4 lidze

27 czerwca 2022 Informacje

Już 6 sierpnia rusza kolejny sezon. Dla Iskierki będzie to trzeci sezon w historii klubu na poziomie 4 ligi. Po rewelacyjnym sezonie 2021/22 zawodnikom Iskierki przyjdzie zmierzyć się z naprawdę ciekawymi przeciwnikami.

Zacznijmy od beniaminków. Oprócz szczecińskiego klubu w 4 lidze zagrają Mechanik Bobolice (najlepszy klub okręgówki), Wybrzeże Rewalskie Rewal oraz Gavia Choszczno.

Swoją szansę aby zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej prowadzonej przez ZZPN ma również Rega Trzebiatów, która zagra w barażach z rezerwami Błękitnych Stargard i to zwycięzca tego meczu będzie w przyszłym sezonie grał w 4 lidze.

Do naszej grupy ze spadkowiczów z 3 ligi dołączą aż dwa zespoły. Po rocznej przygodzie z tamtymi rozgrywkami spada Kluczevia Stargard, a do niej dołącza Bałtyk Koszalin, który walczył do ostatniej kolejki o pozostanie.

Bałtyk to nie jedyny zespół z Koszalina do którego uda się Iskierka. Kolejny sezon na piątym poziomie rozgrywek grać będzie Gwardia Koszalin. Klub założony w 1946 roku ostatni raz w 4 lidze grał w sezonie 2009/2010, ale na pewno będzie jednym z faworytów do walki o awans. Innym nadmorskim klubem, który będzie chciał uzyskać promocję do ligi wyżej będzie Flota Świnoujście. Wyspiarze przegrali w tym roku awans o dosłownie dwa punkty. Mimo zgromadzonych 98, awans przypadł Vinecie Wolin.

Niezwykle groźni na pewno będą młodzi zawodnicy Chemika Police, czy będący zawsze w czubie MKP Szczecinek. Do faworytów należy również zaliczyć Dąb Dębno, który po rewelacyjnej rundzie jesiennej na wiosnę złapał lekką zadyszkę, a mimo to sezon zakończył na wysokim (jak na beniaminka) 5 miejscu.

Przed zawodnikami Iskierki również Derby Szczecina. Mecz z Hutnikiem rozstrzygnie kto jest trzecią piłkarską siłą w województwie zachodniopomorskiego.

Sezon zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Runda jesienna zakończy się 17 listopada. Czekają nas również dwie kolejki Pucharu Polski – 14 września oraz 27 listopada.

Do zobaczenia na piłkarskim szlaku!

Autor: dwp