Energetyk na kolanach

29 maja 2022 Relacje

Iskierka w sobotę pewnie pokonała w jednostronnym meczu Energetyk Gryfino 7:0. Goście od początku spotkania grali w 10 osobowym składzie i po 15 minutach do gry dołączył jedenasty zawodnik.

Iskierka zdominowała ten mecz i nie dała Energetykowi żadnych szans w tym spotkaniu. Pierwsza bramka padła w 26 minucie i był to gol meczu. Autorem strzału z 30 metrów w okienko bramki był Yevheni Izdebskyi. 6 minut później „Żenią” przeprowadził indywidualną akcję. Wyszedł z kontrą i minął trzech przeciwników, dał się sfaulować w polu karnym przeciwnika i sam strzelił gol za rzutu karnego. Wynik na 3:0 w pierwszej połowie ustalił Jakub Pożyczka strzałem z rzutu wolnego – tym samym zamykając mecz.

W drugiej połowie Iskierka zdobyła cztery bramki. Strzelali kolejno: Olejnik, Babą, Gregoruk i ponownie Olejnik. Wynik 7:0 to najniższy wymiar kary, jaki Iskierka mogła wymierzyć Energetykowi. Goście z Gryfina spadają do A-klasy, co powinno być wstydem dla wszystkich działaczy z tego miasta. Klub, który jeszcze nie dawno grał na poziomie 3 ligi i był czołowym zespołem w regionie obecnie ma problem z zebraniem jedenastki meczowej.

Iskierka natomiast wygrywając kolejne spotkanie powiększyła przewagę nad drugim zespołem w lidze do 18 punktów. Na drugiej pozycji w tabeli doszło do zamiany. Kolejny mecz przegrał Osadnik Myślibórz tracąc tym samym pozycję wicelidera na rzecz Odry Chojna, która na ten moment zmierzy się w barażach o 4 ligę.

Najbliższy mecz Iskierki już w środę. Przyszły czwartoligowiec zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Lubanowo, którzy w tem weekend z powodu braków kadrowych oddali walkower w meczu z Arkonią Szczecin.