Awans stał się faktem

16 maja 2022 Relacje

Po 12 miesiącach gry w okręgówce Iskierka na 5 kolejek przed końcem sezonu awansowała do 4 ligi. Awans został zapewniony dzięki zwycięstwu z Iskrą Banie. Dodatkowo drugi w tabeli Osadnik Myślibórz przegrał z Mierzynianką Mierzyn 0:2

Mecz z Iskrą Banie przebiegał w dość sennej atmosferze. Efektem tego był bezbramkowy wynik w pierwszej połowie. Druga część meczu to zupełnie inny obraz gry. Strzelanie zaczęło się w 53 minucie. Pierwszego gola w tym meczu zdobył niezawodny Kuba Pożyczka. W 67 minucie debiutanckie trafienie w barwach Iskierki zanotował nowy nabytek szczecińskiego klubu Kiryl Voloshyn. 17-latek wykorzystał zamieszanie pod bramkowe. Kolejne trafienie było wyjątkowe – 100 bramka klubu w rozgrywkach. Autorem tego trafienia było po raz kolejny Jakub Pożyczka. Wynik na 4:0 w 90 minucie ustalił nie kto inny jak Jakub Pożyczka.

Przed drugą połową zawodnicy już wiedzieli, że Mierzynianka wygrała w Myśliborzu z Osadnikiem 2:0. Aby zapewnić sobie awans do 4 ligi Iskierka musiała mecz z Baniami wygrać.