Mateusz Gubernat w Iskierce

03 marca 2022 Transfery

Mateusz Gubernat – wychowanek Pogoni Barlinek, a następnie szkolony w Akademi Piłkarskiej Pogoni Szczecin, ostatnio w Stali Lipiany przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do Iskierki Szczecin.

Popularny „GUBI” przychodzi do Iskierki z ligowego rywala Stali Lipiany. 20-letni Mateusz pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Pogoni Barlinek, skąd trafił do Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin, gdzie grał w drużynie między innymi z Kacprem Kozłowskim (reprezentantem Polski).

Gubi to młody zawodnik który może grać po prawej stronie jako obrońca, wahadłowy czy skrzydłowy. Zawodnik który wciąż może się rozwijać i pomoc nam w dalszej perspektywie. Znam go bardzo dobrze ponieważ spotkaliśmy się w Akademii Pogoni. To pozytywny, uśmiechnięty młody człowiek ktory mam nadzieję tym będzie zarażał wszystkich dookoła a także dobry zawodnik dlatego jest z nami. liczę ogromnie na jego pomoc w osiągnięciu naszego celu mówi o nowym nabytku Iskierki Szczecin trener Jarymowicz

Od sezonu 2020/21 Mateusz bronił barw Stali Lipiany. Był wyróżniającym się zawodnikiem tego zespołu.

– Obserwowaliśmy zawodników z naszej ligi. Już po meczu w Lipianach zaczęliśmy zastanawiać się nad pozyskaniem Mateusza. Negocjacje z Lipianami nie były łatwe, na szczęście udało dojść się do porozumieniamówi dyrektor Iskierki Dariusz Pińkowski.

Mateusz grał w Stali ponad rok, ale jak sam mówi przejście do Iskierki to dla niego możliwości dalszego rozwoju.

Chciałbym podziękować Stali Lipiany za to,że mogłem spędzić tam ponad rok czasu i mogłem grać z fajnymi ludźmi. Cieszę się na myśl gry w Iskierce która umożliwi mi dalszy rozwój piłkarski i z którą mam nadzieje wywalczymy awansopowiada „Gubi”

#WITAMYWISKIERCE

Autor: dwp