Derby Szczecina dla Iskierki

26 marca 2022 Relacje

Po emocjonującym meczu Iskierka pokonuje Arkonię Szczecin 3:1 i umacnia się na pozycji lidera w tabeli klasy okręgowej grupy 2.

Iskierka przystąpiła do sobotniego meczu z ogromnymi problemami. Ze względów zdrowotnych w meczu nie mogli wziąć udział Kraśniewicz, Bajkiewicz, Gubernat, Mikuć, Jania, Sitko, Bąba, Pożyczka, a ze względów zawodowych Antczak. Trenerowi zabrakło zatem 9 zawodników. Na ławce gospodarzy zasiadło w sobotnim meczu tylko Artur Gapiński (rezerwowy bramkarz) oraz Dawid Przybylski i Dominik Michalski.

Początek meczu zaczął się bardzo dobrze dla Iskierki. W 13 minucie drużyna z Prawobrzeża wyszła na prowadzenie. Świetną wrzutkę Maksa Gregoruka wykorzystał Wojtek Gałecki. Szybko objęte prowadzenie trochę uśpiło mecz. Piłkarze wiedząc, że mają braki kadrowe szanowali siły.

Na drugą bramkę kibice zgromadzeni na boisku na ul. Topolowej musieli czekać aż do 74 minuty. Pięknym strzałem w okienko popisał się Maks Gregoruk. Filigranowy pomocnik okiwał obrońce, zszedł na lewą nogę i potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Arkoni.

Gole ten obudził drużynę z Lasku Arkońskiego. Goście wiedząc, że nie mają już nic do stracenia rzucili się do odrabiania strat. W 79 minucie gola kontaktowego zdobył Łuczak. Arkonia poczuła „krew” i postawiła wszystko na jedną kartę.

Dało to okazję Iskierce do kontrataków. W 85 minucie gospodarze zamknęli mecz. Gola na 3:1 zdobył Patryk Wojciechowski.

Iskierka dalej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma 6 punktów przewagi oraz jeden mecz mniej nad drugim Osadnikiem Myślibórz. Za tydzień ponownie widzimy się na Topolowej. Do Szczecina przyjeżdża Odra Chojna, która jako jedyna w tym sezonie była w stanie wygrać z Iskierką.