Adam Kanigowski żegna się z Iskierką

04 lutego 2022 Informacje

Po 8 latach gry w Iskierce Szczecin, jeden z jej filarów odchodzi z Topolowej

Od zimy 2022 wychowanek Stali Szczecin przechodzi do Jezioraka Szczecin i razem z zespołem z os. Kasztanowego będzie walczył o utrzymanie „Szerszeni” w 4 lidze.

– Ciężko jest żegnać osobę, z którą gra się w drużynie od 8 lat. Adam przyszedł do Iskierki w 2014 roku zimą, jako młodzieżowiec. Sprowadził go ze Świtu Szczecin trener Kikun. Walczyliśmy wtedy o utrzymanie w 5 lidze co ostatecznie nam się nie udało – mówi dyrektor klubu Dariusz Pińkowski. – Adam już jesienią sygnalizował, że będzie szukał nowych możliwości gry. Rywalizacja w zespole sprawiła, że nie dostawał tyle minut ile by oczekiwał

Adam po przyjściu do Iskierki szybko stał się jej podstawowym zawodnikiem. Razem z klubem z Płoni zaliczył zarówno wesołe momenty awansów jak i doznał goryczy spadków.

– Adam był ważnym ogniwem w drużynach prowadzonych przez trenera Kikuna, Szałka czy Sobieszczuka. Niestety miał pecha przy trenerze Jarymowiczu. Kiedy przychodził nowy trener Adam przechodził rehabilitację po artroskopii kolana i nie mógł pokazać pełni swoich umiejętności – mówi Pińkowski

Obecnie 28-letni pomocnik od początku stycznia przebywał na testach u trenera Maciejewskiego w Jezioraku Szczecin.

– Adam, dziękujemy za twoje bramki, zwody i asysty. Dziękujemy za wszystkie zdrowie, które pozostawiłeś na boisku dla Iskierki. To była ogromna przyjemność dzielić z Tobą szatnię. Życzymy CI powodzenia w Jezioraku. Mamy nadzieję, że do zobaczenia na 4-ligowych boiskach – kończy Pińkowski.

Autor: dwp