Polonia rozstrzelana! Hat-trick Gregoruka.

13 czerwca 2021 Relacje

Iskierka zanotowała najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, rozbiła rywala aż 6:0. Dobrze zagrał cały zespół, a Maks Gregoruk popisał się klasycznym hat-trickiem. Niestety wysokie zwycięstwo przyćmiła kontuzja Pawła Odlanickiego-Poczobuta, który doznał urazu kolana. Jak poważny to uraz będziemy informować.

Pierwsze 10 minut należało do Iskierki, która dobrze weszła w mecz i kontrolowała przebieg gry. Polonia obudziła się i stworzyła kilka groźnych sytuacji, ale nie potrafiła zamienić ich na gola.

W 26 minucie asystą popisał się niezawodny w tym sezonie Tomek Antczak, a zdobywcą gola był Alex Simkovich. W 30 minucie doszło do nieprzyjemnego zdarzenia, arbiter najpierw nie odgwizdał faulu na zawodniku Iskierki i puścił grę, a zaraz po tym Paweł skręcił kolano i musiał opuścić boisko – zastąpił go Michał Bąba. Iskierka nie zwalniała tempa i podwyższyła wynik na 2:0 – Bartek długim podaniem obsłużył Alexa, a ten nie miał problemu z pokonaniem bramkarza. Warto odnotować agresywną grę rywala, na którą pozwalał arbiter. Z wynikiem 2:0 schodziliśmy do przerwy, który dawał komfort na dalszą część meczu.

W drugiej połowie Iskierka włączyła czwarty bieg, co spowodowało rozwiązanie worka z golami. Rozpoczął Maks Gregoruk, który wyszedł sam na sam z bramkarzem – asystował mu Paweł Olejnik, który zanotował 14 asystę w tym sezonie. Nasz zespół był nadal głodny bramek, w 58 minucie Ortel świetnie pressingiem wyłuskał piłkę rywalowi i podał Antczakowi, który dokonał egzekucji do pustej bramki. Po tym golu Polonia podłamała się i zawodnicy Iskierki mieli co raz więcej miejsca na kolejne akcje. W 73 minucie po akcji na lewym skrzydle, Dziku (Patryk Wojciechowski – przyp. red. ) wyłożył piłkę Maksowi, który pięknie wykończył akcję zdobywając drugiego gola w tym meczu. Kolejnego gola wypracowali zmiennicy – Szymon Górski znalazł lukę między obrońcami i posłał prostopadłe podanie do Adama Kanigowskiego, a ten wyłożył piłkę Maksowi, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza i zaliczył w ten sposób swojego pierwszego hat-tricka w karierze seniorskiej.

Iskierka nie dała szans Polonii, która nie miała nic do stracenia – od dawna wiadomo, że spada do ligi niżej. Świetnie dziś zagrał Maks Gregoruk, który był efektowny i efektywny. W cieniu Maksa był Maciek Moroza, który jest cichym bohaterem – MVP meczu, rządził i dzielił w środku pola, niczym Sergio Busquets zagrywał tam, gdzie należało podać piłkę, rozbijał ataki rywali, oby w następnych meczach pokazał taką formę.

Zespół stanął na wysokości zadania, 3 pkt dopisane do ligowej tabeli utrzymują jeszcze klub w walce o utrzymanie. Mamy w tej chwili 43 punkty i 4 punkty do miejsca dającego utrzymanie. W środę 16 czerwca rozgrywana jest 40 kolejka – na swoim boisku zmierzymy się w arcyważnym meczu z Lechem Czaplinek, który zajmuje 3 miejsca wyżej z 46 oczkami na koncie. Mecz na stadionie na ul. Topolowej o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy!

0:1 – 26′ – Simkovych
0:2 – 40′ – Simkovych
0:3 – 49′ – Gregoruk
0:4 – 58′ – Antczak
0:5 – 73′ – Gregoruk
0:6 – 87′ – Gregoruk

Trela – Odlanicki (32′ Bąba), Klym, Malczewski, Wojciechowski – Olejnik (74′ Żyła), Ortel (76′ Górski), Moroza – Antczak (65′ Magdziak), Simkovych (54′ Kanigowski), Gregoruk,
Pozostali: Koniecko, Leszczyński,

Autor: Adam Kanigowski