Mówimy do zobaczenia!

30 czerwca 2021 Relacje

Dwa lata temu w dramatycznych okolicznościach w deszczu pokonaliśmy Biali Sądów i awansowaliśmy do 4 ligi. Dzisiaj w deszczu się nie żegnamy, ale mówimy do zobaczenia! Mówimy to w pięknym stylu pokonując Darłovia Darłowo 5:1.

Spotkanie od samego początku ułożyło się po myśli szczecińskiej Iskierki. W 6 minucie po faulu na Michale Babą rzut karny pewnie wykonał niezawodny Patryk Ortel. 4 minuty później na 2:0 podwyższył wychowanek Iskierki Szczecin Patryk Jania. Popularny „Pidżej” wrócił do gry po paru latach przerwy. Trener Jarymowicz uwierzył w niego i dał mu grać, a młody zawodnik z meczu na mecz odwdzięczał się coraz lepszą grą.

– Patryk był wychowankiem Przemka Franczaka, później niestety zaginął. W klubie się wszyscy cieszymy, że powrócił do „żywych” – mówi dyrektor klubu Dariusz Pińkowski. – Gra wychowanka i jego bramki podwójnie cieszą, szczególnie prezesa Podzińskiego.

Po drugiej bramce Iskierka trochę przysnęła, czego efektem w 37 minucie była bramka z rzutu karnego dla Darłovi. Pewnym wykonawcą był najlepszy strzelec klubu z Darłowa Wiktor Sawicki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1. Druga odsłona mecz to już była pełna dominacja Iskierki. W środku pola niepodzielnie rządzili Paweł Olejnik i Patryk Ortel. Orti w 58 minucie strzelił swoją drugą bramkę. W 85 minucie wynik na 4:1 podwyższył Maks Gregoruk, a 5 minut później wynik meczu na 5:1 ustalił Tomasz Antczak.

Wynik ten niestety nic już Iskierce nie dawał. Po 40 ciężkich kolejkach zajmujemy 18 miejsce wyprzedając Spartę Węgorzyno, Polonie Płoty i Gryf Kamień Pomorski. Do utrzymania zabrakło 4 punktów. Uczciwie trzeba przyznać, że o spadku zaważyła słaba runda jesienna. Wiosna przebudowana Iskierka zdobyła 33 punkty zajmując w „wiosennej” tabeli 6 miejsce. Co dalej? Mówi ponownie dyrektor Iskierki.

– Zrobimy wszystko, aby utrzymać dotychczasowy skład, a dodatkowo prowadzimy już rozmowy z zawodnikami, którzy będą znacznym wzmocnieniem. W przyszłym sezonie będziemy chcieli razem z trenerem Jarymowiczem ponownie awansować do 4 ligi.

Razem z Iskierką do „okręgówki” spadają Sparta Węgorzyno, Polonia Płoty, Gryf Kamień Pomorski, Lech Czaplinek, Mechanik Bobolice i Rega Trzebiatów