Matematyczne szanse na utrzymanie

17 czerwca 2021 Relacje

Po wyrównanym meczu Iskierka przegrała dzisiaj z Lechem Czaplinek 0:1 i prawdopodobnie przypieczętowała tym wynikiem spadek do klasy okręgowej.

Początek meczu układał się po myśli Iskierki. Szczeciński zespół był zdecydowanie aktywniejszy i bardziej agresywny w odbiorze. Niestety nie przekładało się to na strzały na bramkę. Goście obudzili się w 30 minucie i na ostatnie 15 minut pierwszej połowy przejęli inicjatywę. Wynik meczu jednak nie uległ zmianie i obie drużyny schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem.

W drugiej części Iskierka próbowała przechylić szalę na swoją korzyść. To szczeciński klub prowadził grę natomiast Lech nastawił się na kontrę. Szczęście uśmiechnęło się do gości z Czaplinka w 90 minucie. Pomocnik Lecha przebiegł pół boiska i strzałem, który odbił się jeszcze od słupka pokonał bramkarza Iskierki Tomka Trelę.

Wynik ten sprawił, że Iskierka na trzy kolejki przed końcem sezonu do bezpiecznej 13 pozycji traci 7 punktów. Szanse na utrzymanie są zatem już tylko matematyczne.