Punkt na początek maratonu

22 kwietnia 2021 Relacje

W środę Iskierka zremisowała z trzecią w tabeli Iną Goleniów 2:2. Dwa gole dla naszego klubu zdobył niezawodny na wiosnę Alex Simkovich. Napastnik z Ukrainy zdobył w tej rundzie już 6 bramek i na ten moment jest najlepszym strzelcem w zespole.

Od samego początku meczu obie drużyny się „badały”. Żadna nie chciała zaryzykować z obawy przed utratą bramki. Pierwsi, otworzyli wynik goście. Po błędzie Iskierki, która wykonywała rzut rożny i po kontrataku Iny bramkę otwierającą wynik zdobył najlepszy piłkarz gości Jarząbek. Szczecińska jedenastka rzuciła się do odrabiania strat. Świetną okazję sam na sam miał Alex Simkovich, jednak jego strzał wybronił bramkarz Iny Sobolewski. Wyrównanie nadeszło w 40 minucie. Po nieporozumieniu gości piłkę na wysokości pola karnego przejął Olejnik, wyłożył piłkę Alexowi, a ten doprowadził do wyrównania.

W 45 minucie Iskierka objęła prowadzenie. Bramkę do szatni po zamieszaniu w polu karnym zdobył ponownie Alex. Iskierka schodziła do szatni po pierwszej połowie z prowadzeniem. W przerwie trener Jarymowicz dokonał dwóch zmian. Za kontuzjowanego Nagla wszedł Malczewski, a Magdziaka zastąpił Gregoruk.

Ina bardzo szybko chciała doprowadzić do wyrównania. W 49 minucie świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Jarząbek, ale jeszcze lepszą interwencję popisał się bramkarz Iskierki Tomasz Trela. Jednak dwie minuty później przy strzale Tomaszewicza był już bez szans.

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Punkt z trzecim zespołem w lidze cieszy, smuci fakt, że zespoły z doła tabeli wygrywały swoje mecze. Nie mniej jednak jest to dopiero początek czwartoligowego maratonu.

Mieliśmy pomysł na mecz, na mecz z drużyną znajdującą się zupełnie w innym położeniu niż my, grającą na luzie z indywidualnościami, które nie jednej obronie napsuły krwi. Z takim rywalem chcieliśmy grać po swojemu, ale z różnych względów pojawiły się problemy i w przerwie dokonaliśmy roszad. Wystarczyło to dzisiaj na remis z dobrym, groźnym zespołem i z tego się cieszymy i szanujemy zdobyty punkt mówił po meczu trener Iskierki Arkadiusz Jarymowicz. Mnie osobiście cieszy postawa zespołu, co prawda jest dużo mankamentów chociażby operowanie piłką między formacjami czy poszczególnymi zawodnikami ale po takiej przerwie pokazali serce i wolę walki do końca, pokazali że nie pękają w trudnych momentach i taki zespół chcę oglądać.