Podział punktów z Węgorzynem

16 marca 2021 Relacje

W meczu zespołów z dołów tabeli czyli Sparta Węgorzyno kontra Iskierka Szczecin zakończył się wynikiem 3:3.

Od samego początku do zmasowanego ataku rzucili się gości, czyli Iskierka Szczecin. Już w 2 minucie gola na 1:0 zdobył Tomasz Antczak, 8 minut później na 2:0 podwyższył Alex Simkovich. Wydawało się, że gospodarze są na kolanach. Niestety dość szybko złapali oddech. Bo minutę po bramce Alexa gola kontaktowego strzelił Sylwestrzak. W 21 minucie mecz zaczął się od nowa. Sparta za sprawą perfekcyjnie wykonanego rzutu wolnego przez Dawida Trzeźwińskiego wyrównała wynik meczu. Tuż przed przerwą ostatnią akcje w pierwszej połowie przeprowadził Klaudiusz Mucha, podał piłkę do Grzegorza Grzywy i w 45 minucie to właśnie Sparta wyszła na prowadzenie.

Druga połowa to była już całkowita dominacja Iskierki. Jednak jej ataki przypominały biciem głową w mur. Raz po raz wrzutki w pole karne łapał świetnie dysponowany w tym meczu legenda futsalowej Pogoni 04 Szczecin Marcin Markiewicz. Iskierka wyrównała dopiero w 90 minucie spotkania. Gola, który uratował szczecińskiej drużynie, zdobył niezawodny Tomasz Antczak. Przysłowie piłkarskie mówi, że jeżeli nie możesz wygrać meczu to go zremisuj. Iskierka była dzisiaj lepsza piłkarsko od Sparty, niestety … czegoś zabrakło. Za tydzień kolejny mecz na Pomarańczowej. Tym razem Iskierka jako gospodarz będzie podejmowała MKS Ina Goleniów. Będzie to ostatni mecz Iskierki w tej rundzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W kwietniu Iskierka wraca na Topolową.