Lockdown i co dalej?

17 marca 2021 Informacje

17 marca na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zaostrzenie trwającego w Polsce lockdownu. Nie ma już regionalizacji obostrzeń. Dotknie to wiele branż, w tym futbol. Nie na tym najwyższym krajowym poziomie, bo Ekstraklasa, pierwsza, druga i trzecia liga grać będą, ale niżej robi się problem – czytamy w artykule na weszlo.com. Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej znalazł rozwiazanie.

Okręgowe Związki jeden po druk ogłasza zawieszenie rozgrywek. Niby ten twardy lockdown ma trwać do dziewiątego kwietnia, ale wiadomo, że do tych zapowiedzi nie ma co się przyzwyczajać, natomiast nawet jeśli – napięty terminarz stanie się napięty do granic możliwości. Jednak okazuje się, że niektóre związki informuję, że będą grać dalej.

Przez ostatnie dni wspólnie z klubami pracowaliśmy nad możliwością startu rundy wiosennej w rozgrywkach IV Ligi w zgodzie z zapisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Ostatecznie wszystkie kluby IV Ligi spełniają warunki określone w rozporządzeniu, więc w sobotę 20 marca wracamy na boiska czytam na stronie związku WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO.

Co zatem dalej? Mówi dyrektor klubu Iskierki Dariusz Pińkowski:

– Nie wyobrażam sobie, abyśmy zawiesili rozgrywki. Rok temu nie wiedzieliśmy czym jest COVID, przez rok jednak wiele się o nim nauczyliśmy. Każdy klub wykonał zimą pracę. Od działaczy, którzy obecnie wiążą koniec z końcem, przez trenerów którzy przygotowywali plany treningowe kończąc na zawodnikach, którzy mimo, że są amatorami poświęcają się narzuconym reżimom treningowym. Skoro Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożne może znaleźć sposób na kontynuowanie rozgrywek 4 ligi to liczę, że ZZPN również sobie z tym poradzi.

Podobne obostrzenia były zimą wtedy większość klubów udowodniła, że może 4-ligowcy mogą się w bezpieczny sposób przygotowywać do rozgrywek i trenować. Zatem skoro udało się zimą to dlaczego ma nie udać się teraz? Decyzję ZZPN mamy poznać jutro.

Autor: dwp