Inauguracja na piątkę!

28 lutego 2021 Relacje

Inauguracja rundy wiosennej na 5! W wyjątkowo dramatycznych warunkach pokonujemy Hutnik Szczecin 4:2.

Już po 4 minutach Iskierka wygrywała 2:0. Najpierw w 24 sekundzie meczu bramkę na 1:0 zdobył Tomasz Antczak, a w 4 minucie strzałem przewrotką wynik meczu podwyższył Alex Simkovich. NIestety szybko uzyskane prowadzenie trochę uśpiła piłkarzy z Prawobrzeża. Hutnik zaczął przeważać i w 38 minucie zdobył gola kontaktowego. Gola strzałem zza pola karnego zdobył Damian Ładny. Wynikiem 2:1 dla Iskierki zakończyła się pierwsza połowa. Początek drugiej części meczu to mocno kontrowersyjny rzut karny dla Hutnika. Zawodnik gospodarzy przegrał walkę pozycję z Witkiem Klymem i ku zaskoczeniu wszystkich sędzia Pazdecki wskazał na jedenastkę. Pewnym wykonawcą był Dominik Grochowski. Od tego momentu mecz się wyrównał. Obie drużyny raz po raz stwarzały groźne sytuację. Dla Iskierki wyśmienitą sytuację miał Sebastian Nagel, ale jego techniczny strzał został wybity głową na poprzeczkę przez obrońcę „Huty”. Chwilę później to goście po pięknym strzale z 20 metrów trafili w poprzeczkę Iskierki. Sytuacja zaczęła się wyjaśniać dopiero w 88 minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Szymona Górskiego drugiego gola w tym meczu zdobył Tomasz Antczak. Gospodarze rzucili się do odrabiania, ale to Iskierka za sprawą swojego nowego Oleksy Mikhalyuka. Zawodnik z Ukrainy strzałem z z około 30 metrów pokonał bramkarza Hutnika.

Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Iskierki. Było to spotkanie pełne emocji. Każda z drużyn mogła to spotkanie zarówno wygrać jak i przegrać. Za tydzień na ul. Pomarańczowej Iskierka w roli gospodarza podejmować będzie Rega Trzebiatów. Mecz niestety odbędzie się bez udziału publiczności.

Hutnik Szczecin – Iskierka Szczecin 2:4 (1:2)

0:1 – 1′ – Antczak

0:2 – 4′ – Simkovych

1:2 – 32′ – Hutnik

2:2 – 48′ – Hutnik ( karny )

2:3 – 88′ – Antczak

2:4 – 90’+2 – -‚ – Mykhaliuk

Iskierka: Koniecko – Odlanicki – Poczobut, Nagel, Klym, Wojciechowski, Moroza (65′ Guzicki), Ortel (79′ Górski Sz), Olejnik, Antczak, Simkovych (79′ Mykhaliuk), Magdziak (46′ Filisiński), Pozostali: Trela, Malczewski, Sitko,