Garść statystyk

28 grudnia 2020 Informacje

Runda jesienna zakończyła się niezbyt udanie dla szczecińskiego klubu. Po 20 rozegranych kolejkach Iskierka ma 16 zdobytych punktów i zajmuje ostatnie 21 miejsce w tabeli. 

Szczecinianie zanotowali w rundzie jesiennej 4 zwycięstwa z Orłem Wałcz, Błękitnymi Stargard, Raselem Dygowo oraz Sokołem Karlino. Czterokrotnie Iskierka dzieliła się punktami. Remis padł w meczach z Darłovią Darłowo, Kluczevią Stargard, Białymi Sądów oraz Vinetą Wolin. Pozostałe mecze kończyły się porażkami. Najbardziej bolesna 0:6 z Wieżą Postomino. Ale przegrane z MKP Szczecinek (0:5) czy z Mechanikiem Bobolice (1:6) bolały równie mocno. Dla Iskierki bez znaczenia było czy gra u siebie czy na wyjeździe bilans meczów ma taki sam (2-2-6). Niestety mit „Twierdzy Topolowej”, który panował w ligach niżej poległ. 

Szczeciński klub zdobył 22 bramki i stracił aż 47 goli. Najlepszymi strzelcami w drużynie zostali Tomasz Antczak i Alex Simkovich. Trzeci z trzema trafieniami jest Konrad Świerkosz. 

Najwięcej kartek w rundzie obejrzał Konrad Żyła (6),  Tomek Antczak (4), oraz po trzy Alex Simkovich i Karol Górski. Zawodnicy Iskierki dwukrotnie zostali ukarani bezpośrednią czerwoną kartką. Obejrzeli je Bartek Malczewski oraz Kacper Tawrel. 

Najwięcej minut w rundzie jesiennej rozegrał Paweł Olejnik (1535 minut), za nim uplasował się Michał Bąba (1437 minut) oraz Alex Simkovich (1394 minuty). 

Autor: dwp