Arkadiusz Jarymowicz trenerem Iskierki Szczecin

19 sierpnia 2020 Informacje

Od 19 sierpnia nowym trenerem Iskierki Szczecin został Arkadiusz Jarymowicz. Były zawodnik Pogoni Szczecin, a później trener miedzy innymi Hutnika Szczecin oraz juniorów młodszych w Pogoni Szczecin.

Po przejściu z Hutnika do Pogoni Szczecin na oficjalnej stronie Dumy Pomorza mogliśmy przeczytać o nim między innymi

Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Pogoni Szczecin. W seniorskiej karierze granatowo-bordowe barwy reprezentował jednak zaledwie przez dwa sezony. Po wielu latach tułaczki ostatecznie powrócił jednak na Twardowskiego. Tym razem już w zupełnie innej roli. – To ogromna radość ponownie być częścią tego klubu. Tutaj się wychowałem, mam w sobie DNA Pogoni – mówi Arkadiusz Jarymowicz, były piłkarz Dumy Pomorza.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Arkadiusz Jarymowicz – za namową trenera Piotra Szyłki – trafił do Stali Szczecin, gdzie przez pewien czas pracował w roli asystenta przy czwartoligowym zespole seniorów. Pewnego dnia otrzymał jednak telefon od Andrzeja Tychowskiego, który znacząco wpłynął na jego dalszą przyszłość.

Nie było z mojej strony ciśnienia, żeby iść w trenerkę. Rozważałem to jako jedną z opcji, ale nie byłem do końca przekonany. Pracując w Stali poczułem jednak tę adrenalinę i nie ukrywam – spodobało mi się. Wtedy zadzwonił do mnie Andrzej, który kończył właśnie przygodę z Hutnikiem. Bardzo nalegał, żebym przejął po nim funkcję pierwszego trenera. Chwilę później zadzwonił również prezes i tak związałem się z Hutnikiem na kolejne cztery lataopowiada.

Drużyna prowadzona przez trenera Jarymowicza przez trzy lata utrzymywała się w czubie czwartoligowej tabeli. W ostatnim sezonie przyszedł jednak kryzys – zespół z północy Szczecina zajął dopiero trzynaste miejsce i do ostatniej chwili musiał drżeć o utrzymanie.

Złożyło się na to wiele czynników. IV liga to niestety wciąż poziom amatorski. Pojawiły się różne problemy organizacyjne, które nie pozwalały normalnie funkcjonować. Nie usprawiedliwiam się jednak – byłem trenerem i biorę to wszystko na klatę. Osobiście jednak się wypaliłem, coś się we mnie skończyło. Doszedłem do wniosku, że muszę robić sobie przerwę, popatrzeć na wszystko z boku, złapać dystans i spróbować jeszcze raz opowiada.

Trener Jarymowicz oficjalnie przejmie drużynę od środy i poprowadzi zespół w sobotnim spotkaniu z Darłovią Darłowo.

fot. www.pogonszczecin.pl/www.pogononline.pl/gs24.pl

Autor: dwp