Test dla Iskierki

24 czerwca 2020 Informacje

W środę 24 czerwca na boisku na ul. Topolowej Iskierka rozegra kolejny mecz sparingowy. Na boisko na na Prawobrzeże przyjeżdża 3-ligowy Świt Skolwin.

Dla trenera Sobieszczuka i zawodników będzie to sprawdzian przed sobotnim meczem Pucharu Polski. W weekend zostanie rozegrana VI runda pucharu. Przeciwnikiem Iskierki będzie Energetyk Gryfino.

Traktujemy Puchar Polski bardzo poważnie. Nigdy nie udało nam się dojść tak daleko, więc bzdurą byłoby nie spróbować z tego skorzystać – mówi dyrektor Iskierki Szczecin Dariusz Pińkowski. – Niestety w sobotnim meczu nie będziemy mogli skorzystać z Oskara Tarnowskiego, Taka Kitagawy i Ryuty Suzuki.

Oskar pauzuje za czerwoną kartkę w meczu z Prawobrzeżem Świnoujście, a Japończycy z powodu epidemii nie mogą jeszcze wrócić do Polski.

Dzisiejszy sparing będzie testem na ile faktycznie zawodnicy Iskierki przygotowani są do sobotniej rywalizacji. Równie poważnie do środowego meczu podchodzi Świt Skolwin.

Trzeba przyznać, że w boisko Iskierki jest przygotowane imponująco, więc liczę że oba zespoły będą mogły dzięki temu zaprezentować pełnie swoich możliwości. Szacunek dla działaczy Iskierki, za doprowadzenie płyty do takiego stanu, że nawet piłkarze ekstraklasy wybierają ich obiekt na miejsce swoich sparingów. Trzeba jednak również oddać, że pandemia i przerwa w rozgrywkach pozwoliły MOSRiR przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne, z których efektów już wkrótce będziemy mogli się cieszyć na obu boiskach kompleksu w Skolwinie – powiedział przed meczem z Iskierką Paweł Adamczak, prezes Świtu

Dla podopiecznych Andrzeja Tychowskiego będzie to próba generalna przed sobotnim starciem z innym zespołem z prawobrzeżnej części Szczecina – Jeziorakiem Szczecin, z którym Skolwinianie zmierzą się w VI rundzie rozgrywek Pucharu Polski ZZPN.

Kibiców zapraszamy do odwiedzenia trybun obiektu przy ulicy Topolowej, choć jednoczenie zazanaczamy, że widownia w związku z wytycznymi ministerialnymi będzie ograniczona do 150 osób.

Autor: dwp