„Bąbowy” mecz w Gryfinie

27 czerwca 2020 Relacje

W dzisiejszym meczu szczeciński klub poradził sobie z KS Energetyk Gryfino wygrywając w Gryfinie 3:2. Przed meczem w podszczecińskiej miejscowości panowało przekonanie, że los do Energetyka się uśmiechnął i awans jest tylko na wyciągnięcie ręki.

– Iskierka gra w IV lidze, ale ta klasa rozgrywek wydaje się za wysoka na umiejętności szczecinian – mogliśmy przeczytać na łamach Nowe 7 Dni Gryfina. – Iskierka zapewne w sezonie 1920/21 (sic!) grałaby w klasie okręgowej. Energetyk miałby szansę walczyć o awans. do IV ligi.

Lepszej motywacji piłkarze szczecińskiego klubu nie musieli szukać. Od pierwszych minut pragnęli udowodnić swoją wyższość nad przeciwnikiem. Już w 4 minucie świetną wrzutkę Adama Kanigowskiego wykorzystał Michał Bąba.

Szybko zdobyta bramka ustawiła mecz. Energetyk w upalne popołudnie rzucił się do odrabiania strat. Udało im się to w 25 minucie. Po składnej akcji gospodarze doprowadzili do remisu. Wynik nie uległ zmianie aż do 45 minuty. Wtedy w polu karnym Energetyka faulowany był Grzegorz Zagrodny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Szymon Górski. Na kolejne bramki licznie zgromadzeni kibice musieli czekać do drugiej połowy. W 73 minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Nie cieszyli się jednak z niego długo 5 minut później bramkę na 3:2 zdobył ponownie rewelacyjny w tym meczu Michał Bąba.

Takim wynikiem zakończył się mecz. Żadna z drużyn nie była już w stanie zdobyć bramki. Na pożegnanie pozostawiliśmy w szatni w Gryfinie wycinek z gazety. Chęć udowodnienia, swoich umiejętności niosła nas dzisiaj podczas upalnego meczu.

– Awans do kolejnej rundy był dla nas obowiązkiem. Wierzyliśmy w niego bardzo mocno – mówi dyrektor Iskierki Szczecin Dariusz Pińkowski. – Przygotowaliśmy się do meczu bardzo solidnie. Sztab szkoleniowy zapewnił drużynie wszystko co w danym momencie na mecz było potrzebne, izotoniki, bakalie, arbuz. Także zawodnikom pozostało tylko wygrać.

Za tydzień szczecinian czeka kolejna runda Pucharu Polski. Iskierka może trafić na KP Chemik PoliceKlub Sportowy Świt Skolwin – SzczecinCRS Pogoń Barlinek. Ogromną niespodzianką jest awans Pogoni Barlinek. Beniaminek klasy okręgowej pokonał dzisiaj rezerwy Pogoń Szczecin 2:1. Wyniku nie umniejsza fakt, że w składzie rezerw grali zawodnicy z drużyny U-18.

0:1 – Michał Bąba