kluczevia_iskierka_03-2020

Falstart w pierwszym meczu

08 marca 2020 Relacje

Niestety Iskierka zaliczyła falstart. W sobotę na inaugurację rundy wiosennej 4 ligi przegrała w Kluczewie z @Polski Cukier Kluczevia Stargard 3:2. Przegrała mimo, że w pierwszej połowie wygrywała już 0:2 i w pełni kontrolowała przebieg spotkania. Pierwsza bramka padła już w 10 minucie. Niedokładne podanie zawodnika Kluczevi przejął Takaya Kitagawa i pięknym podaniem uruchomił Oskara Tarnowskiego. Popularny Oso przelobował bramkarza ze Stargardu Marka Ufnala. Arbiter najpierw uznał bramkę, ale po protestach gospodarzy uznał, że Kitagawa dotknął piłkę ręką i odgwizdał przewinienie Japończyka.

3 minuty później w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym świetnie znalazł się Jakub Sufin. „Sufo”, który jest prawdziwym rekinem pola karnego nie marnuje okazji i umieścił piłkę w siatce. Teraz arbiter nie miał już wątpliwości.

W 32 minucie Grzegorz Zagrodny w swoim stylu rajdem prawą flanką wpadł w pole karne, a tam faulował go Patryk Szczygielski. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Szymon Górski.

Do szatni szczecinianie schodzili zatem z dwubramkowym prowadzeniem. To co się stało po przerwie jest wręcz nie do wytłumaczenia. Początkiem klęski Iskierki była 52 minuta. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Piotr Surma. Zaskoczył tym Tomka Trele i gospodarze złapali kontakt.

Kluczevia zaczęła się napędzać i raz po raz wychodziła z groźnymi kontratakami, na które nadziewali się piłkarze Iskierki. W 74 minucie Iskierka zanotowała „knock down”. Michał Magnuski po szybkiej akcji doprowadził do wyrównania. 4 minuty później szczeciński klub wylądował na deskach. Gola na wagę trzech punktów dla stargardzian zdobył ponownie Piotr Surma.

Iskierka próbowała jeszcze podnieść się z kolan, ale zabrakło zabrakło szczęścia i czasu.

Za tydzień do Szczecina przyjeżdża LKS Vineta Wolin. Trener Sobieszczuk ma tylko 7 dni , aby podnieść morale zespołu. Iskierka, jeżeli jeszcze chce marzyć o utrzymaniu w 4 lidze nie może pozwolić sobie już na stratę punktów i musi punktować praktycznie w każdym meczu.

0:1 – 13′ – Sufin
0:2 – 32′ – Górski ( karny )
1:2 – 52′ – Surma
2:2 – 74′ – Magnuski
3:2 – 79′ – Surma