iskierka_walcz_29-09-2019

Niemoc Iskierki trwa dalej

29 września 2019 Relacje

Mimo wielu okazji do strzelenia bramki w sobotę szczeciński klub przegrał z Orzeł Wałcz 1:2.

Iskierka od początku meczu przeważała. Konstruowała akcje w ataku pozycyjnym, natomiast goście ograniczali się do kontrataków, z których jednak w pierwszej połowie nie mieli żadnych korzyści. W 34 minucie po faulu na Michale Bąbie w polu karnym, jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Hankę. Wynikiem 1:0 dla Iskierki zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części spotkania goście rzucili się do ataku. Przez pierwsze 15 minut nie potrafili doprowadzić do żadnej groźnej sytuacji. W 62 minucie meczu w podbramkowym zamieszaniu najlepiej znalazł się Dariusz Jurecki. Gol na 1:1 pobudził Iskierkę, która za wszelką cenę chciała zdobyć komplet punktów. W 70 minucie faulowany w polu karnym był Grzegorz Zagrodny, jednak sędzia uznał, że była to „symulka”. Pomeczowe powtórki pokazały jednak, że arbiter popełnił ewidentny błąd, który spowodował wypaczenie wyniku. W 83 minucie Iskierka nadziała się na kontrę. Piłkę pod kolem karnym stracił Jarosław Koksa, a goście trzema podaniami znaleźli się pod bramką Wiktora Tiedtke. W sytuacji sam na sam Paweł Wegner nie dał szans naszemu bramkarzowi.

Dzięki temu trafieniu to gości zgarnęli pełną pulę punktów. Dla Iskierki oznacza to spadek w ligowej tabeli na 15 miejsce. Po 9 kolejkach podopieczni Krzysztofa Sobieszczuka zdobyli tylko 7 punktów. Orzeł Wałcz natomiast, dzięki dzisiejszej zdobyczy wskoczył na 6 miejsce w tabeli. Za tydzień szczeciński zespół czekają derby. Na Topolową przyjeżdża wicelider IV ligi Hutnik Szczecin. Już teraz zapraszamy na to spotkanie.

1:0 – 34′ – Hanke ( rzut karny )
1:1 – 62′ – D. Juracki
1:2 – 84′ – P. Wegner