Iskierka Szczecin - Osadnik Myślibórz 4:1

Alex Simkovich: Mamy ambicję grać wyżej”

10 kwietnia 2019 Wywiady

 Każdy z nas od początku chciał awansować  – mówi w rozmowie z naszym serwisem napastnik szczecińskiego klubu Alex Simkovich

W meczu z Dębem wyszedłeś w wyjściowej jedenastki pierwszy raz od dawien dawna. Były duże emocje?

– Byłem bardzo szczęśliwy, że dostałem od trenera możliwość zagrania. Trenuje bardzo mocno, mogę nawet powiedzieć, że tak mocno jeszcze nigdy nie trenowałem.

Kibice spodziewali się łatwiejszej przeprawy z Dębem, tymczasem wygraliście po jednej bramce do tego zdobytej po raz kolejny z rzutu karnego. Czym była spowodowana Wasza forma?

Od pierwszych minut zauważyłem że coś jest nie tak. Gra nie kleiła się, nie stwarzaliśmy prawie akcje trzymając piłkę i mając przewagę. Dobrze, że się udało stworzyć jedną dobrą akcje, która pozwoliła nam jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę na 1:0. Myślę że każdy z nas odczuwał odpowiedzialność, możliwe nawet presję, że mecz z Dębem to gra o 6 punktów.

W różnych wypowiedziach osoby związane z Iskierką powtarzały, że Iskierka nie gra o awans, Jednak obecnie macie 5 punktową przewagę nad 3 zespołem. Czy zatem można już oficjalnie powiedzieć, ze Iskierka gra o IV ligę?

Myślę że od samego początku każdy zawodnik Iskierki grał o awans bo ma ambicje grać wyżej. Koncentrowaliśmy się na każdym meczu, na każdej akcji. Teraz mamy tego efekty. Drugie miejsce i walka od upragniony awans.

Przed Iskierką sobotni mecz z Odrą Chojna. Kilka sezonów temu mecz w Chojnie przypieczętował awans Odry do IV Ligi, a spadek o ligę niże Iskierki. Czy takie historie mają dla Ciebie jakieś znaczenie? Czego spodziewasz się w Chojnie?

Nigdy nie patrzę na historie spotkań, ponieważ najważniejsze jest aktualna forma zespołów. Nie będzie to łatwe spotkanie, każdy zespół walczy w tej lidze i ten mecz nie będzie wyjątkiem. Spodziewam się że każdy wyciągnie wnioski z ostatniego meczu.

Autor: Adam Kanigowski