szymon_gorski_profilowe

Szymon Górski: „Sami sobie płacimy punktami w tabeli”

03 kwietnia 2019 Wywiady

– Wracając do Iskierki po paru sezonach grania w 4 lidze, dziwiłem się ze zespół gra w regionalnej okręgówce, bo według mnie już wtedy potencjał był na conajmniej środek tabeli 5 ligi, jak nie wyżej – mówi w rozmowie z naszym serwisem kapitan Iskierki Szczecin, Szymon Górski. 

W ostatnim meczu pewnie pokonaliście AP Gavię Choszczno aż 6:0. Przeciwnik był tak słaby, czy wynik świadczy o sile Iskierki?

Myślę, że świadczy to o naszej sile, mimo tego że nie były to dobre zawody w naszym wykonaniu. Napewno nie był to łatwy mecz. Przed strzeleniem pierwszej bramki przeciwnik grał twardo i z ambicją przez co ciężko było nam dobrze wejść w mecz. Dopiero po zdobyciu 2 gola gra się dla nas otworzyła. Gavia przeprowadziła pare zmian, które wprowadziły rozluźnienie w szykach obronnych, co bezwzględnie wykorzystaliśmy. Również zmiany które my przeprowadziliśmy pokazały, ze Trener dysponuje nie tylko gołą 11, ale również ma w odwodzie zawodników potrafiących wnieść ożywienie.

Dla Iskierki było to 13 zwycięstwo w lidze. Jesteście beniaminkem, a mimo to zajmujecie 2 miejsce w tabeli. Czy przed sezonem zakładaliście, że będziecie rewelacją sezonu?

Znamy swoje możliwości, paru z nas grało w ligach wyżej i przeżywało już awanse. Również jako zespół nigdy nie baliśmy się rywalizacji z teoretycznie lepszymi. Jednak myśle, ze nikt nie zakładał tak dobrego wyniku. Na początku sezonu powiedzieliśmy sobie ze nie wybiegamy w przyszłość tylko patrzymy na to co tu i teraz. Trener często powtarza przed meczami, ze najbliższy mecz ma być dla nas finałem, najważniejszym meczem sezonu, tak tez do każdego meczu chcemy podchodzić. Patrząc na tabele to podejście się sprawdza.

Co jest zatem tajemnicą Iskierki? Skład bowiem nie zmienił się znacząco od zeszłego sezonu. Zresztą patrząc jeszcze dalej. 70 – 80% zawodników gra w Iskierce już dobrych parę lat.

Myśle, ze tajemnicy tutaj nie ma i na sukces składa się wiele czynników. Wracając do Iskierki po paru sezonach grania w 4 lidze, dziwiłem się ze zespół gra w regionalnej okręgówce, bo według mnie już wtedy potencjał był na conajmniej środek tabeli 5 ligi, jak nie wyżej. Potencjał ludzki był i jest tu naprawdę duży. Z drugiej strony przyszedł do nas trener ze świetnym warsztatem, który mądrze poukładał i zbudował zespół łącząc doświadczenie z młodością. Bardzo istotna jest również mentalność jaka wypracowaliśmy wspólnie z Trenerem. Objawia się to 100% obecnościach na treningach i ciągłej chęci wygrywania i osiągania sukcesów. Warto tez dodać ze żaden z zawodników nie dostaje pieniędzy za granie. Można powiedzieć, ze sami sobie płacimy punktami w tabeli, choć niektórzy szukają drobniaków w polu karnym co widać po ilości karnych (śmiech).Ostatnim czynnikiem równie ważnym jest wsparcie Zarządu. Myśle, ze warunki już mamy na poziomie 4 ligi. Począwszy od infrastruktury klubowej, poprzez posiłki po każdym treningu , czego w żadnym klubie nie widziałem, aż po wyjazd do SPA wraz z rodzinami po każdej rundzie. Dzięki temu wiemy, ze jedyne o co musimy się martwić to nasza forma.

W niedzielę pierwszy raz na wiosnę będziecie grali na Topolowej. Do Szczecina przyjeżdża Dąb Dębno. Na jesień po zaciętym spotkaniu wygraliście w Dębnie 3:1. Jakiego meczu kibice mogą się spodziewać w niedziele?

Myśle, ze zaciętego, bo jak widać po wynikach Dębu na wiosnę prezentują się lepiej niż w poprzedniej rundzie. Napewno podejdziemy skoncentrowani i nastawieni na walkę od pierwszego, aż do ostatniego gwizdka. Będziemy chcieli narzucić swój styl gry, który jak widać po ilości kibiców zarówno u siebie jak i na wyjazdach podoba się fanom Dumy Płoni. Dlatego zachęcam wszystkich naszych kibiców, aby wsparli nas w drodze po wymarzony awans!!!

Autor: Adam Kanigowski