Alex Simkovich: Mamy ambicję grać wyżej"

Opublikowano: 10 kwiecień 2019

- Każdzy z nas od początku chciał awansować mówi w rozmowie z naszym serwisem napastnik szczecińskiego klubu Alex Simkovich

 

W meczu z Dębem wyszedłeś w wyjściowej jedenastki pierwszy raz od dawien dawna. Były duże emocje?

 

Byłem bardzo szczęśliwy, że dostałem od trenera możliwość zagrania. Trenuje bardzo mocno, mogę nawet powiedzieć, że tak mocno jeszcze nigdy nie trenowałem.

 

Kibice spodziewali się łatwiejszej przeprawy z Dębem, tymczasem wygraliście po jednej bramce do tego zdobytej po raz kolejny z rzutu karnego. Czym była spowodowana Wasza forma?

 

Od pierwszych minut zauważyłem że coś jest nie tak. Gra nie kleiła się, nie stwarzaliśmy prawie akcje trzymając piłkę i mając przewagę. Dobrze, że się udało stworzyć jedną dobrą akcje, która pozwoliła nam jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę na 1:0. Myślę że każdy z nas odczuwał odpowiedzialność, możliwe nawet presję, że mecz z Dębem to gra o 6 punktów.

 

W różnych wypowiedziach osoby związane z Iskierką powtarzały, że Iskierka nie gra o awans, Jednak obecnie macie 5 punktową przewagę nad 3 zespołem. Czy zatem można już oficjalnie powiedzieć, ze Iskierka gra o IV ligę?

 

Myślę że od samego początku każdy zawodnik Iskierki grał o awans bo ma ambicje grać wyżej. Koncentrowaliśmy się na każdym meczu, na każdej akcji. Teraz mamy tego efekty. Drugie miejsce i walka od upragniony awans.

 

Przed Iskierką sobotni mecz z Odrą Chojna. Kilka sezonów temu mecz w Chojnie przypieczętował awans Odry do IV Ligi, a spadek o ligę niże Iskierki. Czy takie historie mają dla Ciebie jakieś znaczenie? Czego spodziewasz się w Chojnie?

 

Nigdy nie patrzę na historie spotkań, ponieważ najważniejsze jest aktualna forma zespołów. Nie będzie to łatwe spotkanie, każdy zespół walczy w tej lidze i ten mecz nie będzie wyjątkiem. Spodziewam się że każdy wyciągnie wnioski z ostatniego meczu.

 1. Następny mecz
 2. Poprzedni mecz
 3. Tabela

Brak dodanych meczów. Uzupełnij bazę danych.

Brak dodanych meczów. Uzupełnij bazę danych.
# Zespół M PKT
1 Flota 22 57
2 Iskierka 22 50
3 Biali Sądów 22 45
4 Iskra Golczewo 22 41
5 Zorza Dobrzany 22 37
6 Jeziorak Szcz. 22 34
7 Osadnik Myśl. 22 34
8 Piast Chociwel 22 26
9 Dąb Dębno 22 26
10 Mierzynianka 22 24
11 Stal Szczecin 22 23
12 Ogniwo Babinek 22 21
13 Sokół Pyrzyce 22 21
14 Odra Chojna 22 18
15 Gavia Choszczno 22 14
16 Światowid Łobez 22 12
 • logo6-kontakt.png
 • logo_sksm.JPG
 • logo_netto.png
 • logo_runtrans.jpg
 • zwik-srona.jpg
 • logo_pigment.JPG
 • logo_mpo.JPG
 • logo_euroklinkier.gif
 • miasto-szczecin.jpg